Politie-invallen in Waalhaven in 40 van de 53 keer ‘beet’

6 March 2022, 16:42 uur
Rotterdam & Regio
mainImage

Er zijn in 2021 in totaal 53 verschillende bedrijven in het gebied Waalhaven-Eemhaven door de politie bezocht naar aanleiding van gebiedssignalen van overheidspartners. Tijdens deze controles zijn diverse overtredingen geconstateerd op het gebied van milieu, het Digitaal Opkopers Register en Loket (DOR/DOL), brandveiligheid en bouwvoorschriften. Bij 13 van de 53 bedrijven zijn het afgelopen jaar geen bijzonderheden aangetroffen, waarna ze in 2021 niet meer vanuit de gemeente zijn bezocht.

Burgemeester Aboutaleb antwoordt hiermee op eerdere vragen van fractievoorzitter Achbar van Denk, die zich beklaagde over de politie-invallen ‘’omdat er in de meeste gevallen niks strafbaars geconstateerd of aangetroffen was.’’ En dat die acties ‘’dus grote gevolgen hebben voor de ondernemers.’’ Achbar vroeg cijfers.

Uit die cijfers blijkt nu dat de invallen (53 min 13) in 40 gevallen wel gerechtvaardigd waren. ‘’De gemeente organiseert stadsbreed bestuurlijke integrale controles, waarmee we samenwerken aan veilige (winkel)gebieden met eerlijke en integere ondernemers. Diverse overheidspartners sluiten bij deze controles aan, waaronder de politie als sterke arm. Ieder controleert vanuit de eigen verantwoordelijkheden en bevoegdheden. Afgelopen jaar zijn er door de gemeente zes integrale controledagen georganiseerd in het gebied Waalhaven-Eemhaven’’, heeft de burgemeester aan Denk laten weten.